В програмі:
1. Коротко про історію методу, як розвивався та вдосконалювався. (Факти, які вражають)
2. Організаційна частина (Прості правила про які, нажаль, не знають кольпоскопісти ).
2.1. Ознайомлення з кольпоскопом та основами роботи з ним. ( Дуже коротко говоримо про те, про що не пишуть інструкції, а якщо і пишуть, то їх ніхто не читає. Із незнання цих основ починаються системні помилки у роботі лікаря і створюються штучні труднощі.)
2.2. Як правильно та ергономічно організувати робоче місце кольпоскопіста. (Запорука зручної та безпечної роботи. Що потрібно для роботи окрім кольпоскопа. Ділимося навичками та власними «фішками». Говоримо те, про що не пишуть у атласах).
2.3. Методика проведення кольпоскопії. (Як уникнути помилок. Підводні камені, на які наражаються кольпоскопісти).
3. Кольпоскопія як діагностичний метод (Говоримо про його можливості, переваги, недоліки, про місце у комплексній діагностиці патології шийки матки у світі та в Україні зокрема ).
4. Сучасні кольпоскопічні, цитологічні та гістологічні класифікації. (Аналіз існуючих класифікацій. Правила щодо використання).
5. Основна частина.
5.1 Будова шийки матки. (Анатомія, гістологія та інше на перший погляд не дуже цікаве, але важливе для розуміння основ норми та патології).
5.2. Основні кольпоскопічні явища на шийці матки та механізми їх виникнення. (Які «картинки» ми можемо побачити у кольпоскоп і природа їх виникнення. Чому на перший погляд одна і та сама «картинка» може бути проявом різних процесів)
5.3. Ілюстрований авторський майстерклас з кольпоскопії. (Дивимося і аналізуємо кольпофотограми. Багато кольпофотограм. Малюємо схеми. Пишемо за лектором висновки. Разом приймаємо рішення )
5.3.1. Кольпоскопія при варіантах норми
5.3.2.Кольпоскопія при доброякісних ураженнях шийки матки
5.3.3.Кольпоскопія при дисплазіях епітелію шийки матки
5.3.4. Кольпоскопія при початкових формах раку шийки матки.
5.3.5.Інвазивний рак шийки матки (максимум фото для акушера-гінеколога).
5.4. Диференційна діагностика кольпоскопічних картин (порівнюємо «схожі» кольпоскопічні картини, шукаємо відмінності)
5.5. Самостійна контрольна робота (Багато кольпофотограм – мало часу. Думаємо і пишемо швидко і правильно. Якщо, звичайно, встигнемо. Бо можемо не вписатися у час L)
5.6. Робота над помилками. (Звіряємо свої кольпоскопічні висновки за лектором.).
5.7. Приємні сюрпризи !