Правила підготовки до операції діатермоконізації
Правила підготовки до операції ексцизії, діатермоконізації, діатермокоагуляції шийки матки для пацієнтів, які вже пройшли діагностичне обстеження та передопераційне лікування
Перед операцією пацієнтку необхідно повністю обстежити згідно зі стандартами. Має бути встановлено клінічний діагноз, проведено відповідне лікування супутніх запальних захворювань статевих шляхів.
Пацієнтку також попередньо має оглянути лікар, який проводить операцію. Це робиться для визначення показань і протипоказань до виконання оперативного втручання. Така умова — виключно в інтересах пацієнтки, оскільки через різні обставини трапляються розбіжності в клінічних діагнозах і, відповідно, істотні відмінності в подальшій тактиці ведення.
Неприпустимим є, щоб пацієнтка проходила обстеження в одного лікаря, а на саму операцію йшла до іншого, який її ніколи не оглядав і не оцінював клінічної ситуації.
Операцію виконують планово на 5–7 день менструального циклу, тобто відразу після закінчення менструації. Цього правила необхідно дотримуватися для профілактики субепітеліального ендометріозу.
Записують на операцію в перший день менструального циклу, тобто в перший день менструації, за телефоном.
У день операції за 6 годин до її початку не їсти й не пити! Тобто необхідно бути натщесерце.
Попередньо необхідно поголити геніталії.
Із собою мати обстеження: загальний аналіз крові, обстеження на гепатит В (HbsAg), гепатит С (anti-HCV), сифіліс (RW або TPHA), антитіла до ВІЛ (HIV). Також необхідна електрокардіограма з розшифруванням.
Лікаря необхідно завчасно попередити про наявність будь-яких хронічних, системних або інфекційних захворювань, захворювань серцево-судинної й дихальної систем, про алергічні реакції на медикаменти, ускладнення під час проведення попередніх наркозів, порушення здатності крові зсідатися, вагітність.