Почему стоит выбрать нас

20-ти летний опыт успешной ежедневной работы с самыми сложными пациентами с патологией шейки матки

Команда лучших профессионалов: клиницисты, цитологи, гистологи, рентгендиагносты

Мы знаем, как диагностировать и лечить патологию шейки матки и обучаем коллег

Мы работаем по стандартам, на основании доказательной медицины с учетом индивидуальных особенностей пациента

Эффективность нашей работы доказана временем и здоровыми пациентами. Нас советуют друзьям

Подробнее об услуге

Правила поведінки після операції діатермоконізація

Пам’ятка. Правила поведінки пацієнтки після операції діатермоексцизії, діатермоконізації, діатермокоагуляції шийки матки

У піхву вставлено тампон, який необхідно видалити ввечері цього ж дня.

З 2–3 дня після операції застосовують вагінально свічки щодня по 1 штуці упродовж 20 днів.

Із 7–10 дня після операції, іноді раніше, з’являються виділення з домішкою крові зі статевих шляхів. Це природне явище — відбувається «очищення» післяопераційної ранки на шийці матки.

Такі виділення триватимуть до 2–3 тижнів.

Упродовж 6 тижнів після операції протипоказано використання гігієнічних тампонів.

Сауну, басейн, ванну необхідно виключити на 4–6 тижнів. Також необхідно обмежити фізичні навантаження, підіймання вантажів, біг і ходьбу на тривалі дистанції на 4–6 тижнів.

Необхідно утриматися від статевого життя на 6 тижнів, поки шийка матки повністю не епітелізується, тобто не відновиться епітеліальний покрив шийки матки та повністю не загоїться післяопераційна рана.

Перший контрольний огляд проводять через 6 тижнів після операції, перше контрольне цитологічне дослідження — не раніше ніж через три місяці після операції.

У незрозумілих для пацієнта ситуаціях необхідно зв’язатися з лікарем.

Что еще следует знать

Существует миф, что биопсия шейки матки – это больно. Методологически правильно выполненная биопсия шейки матки – это практически безболезненная процедура, момент взятия биопсии пациенты даже не замечают. Она не требует специального обезболивания. Существует миф, что при цитологическом результате легкой дисплазии (LSIL или ASCUS) кольпоскопию и прицельную биопсию проводить не нужно. Это не так. Биопсию проводят со всех кольпоскопических аномально выглядящих участков на слизистой шейки матки.

Доброкачественные процессы на шейки матки требуют биопсии в случае, когда у кольпоскописта есть сомнения. Чем опытнее кольпоскопист, тем меньше он проводит биопсий при доброкачественных процессах. Опытный кольпоскопист при доброкачественных процессах биопсию не проводит.