Почему стоит выбрать нас

20-ти летний опыт успешной ежедневной работы с самыми сложными пациентами с патологией шейки матки

Команда лучших профессионалов: клиницисты, цитологи, гистологи, рентгендиагносты

Мы знаем, как диагностировать и лечить патологию шейки матки и обучаем коллег

Мы работаем по стандартам, на основании доказательной медицины с учетом индивидуальных особенностей пациента

Эффективность нашей работы доказана временем и здоровыми пациентами. Нас советуют друзьям

Подробнее об услуге

Цервікальний кюретаж

У певних клінічних випадках лікар запропонує пацієнтці виконати цервікальний кюретаж або, іншими словами, зіскрібання цервікального каналу. Ці два терміни описують одну й ту ж процедуру, яка полягає в зіскрібанні слизової цервікального каналу спеціальним інструментом — кюреткою. Отриманий матеріал здають у лабораторію для гістологічного дослідження.

У яких випадках і для чого потрібно проводити таке дослідження? Найчастіше в пацієнток із важкою дисплазією епітелію шийки матки, внутрішньоепітеліальною карциномою й початковим раком шийки матки під час планування лікування зі збереженням органів для виключення наявності інфільтративного раку в цервікальному каналі. У пацієнток з аномальними цитологічними мазками високого ступеня за відсутності аномальних кольпоскопічних картин, а також у разі неадекватної кольпоскопії, коли лінія стику циліндричного та багатошарового плоского епітелію не візуалізується й розташовується в цервікальному каналі. У такому разі це один із можливих методів поставлення діагнозу.

Цервікальний кюретаж проводять амбулаторно. Спеціальна підготовка не потрібна, найкращі дні — після закінчення менструації або в середині менструального циклу. Знеболювання не потрібне, маніпуляція безболісна, хоча може супроводжуватися певними неприємними відчуттями. За часом процес проведення кюретажу цервікального каналу займає до 10–15 секунд. У рідкісних випадках, особливо в жінок у період менопаузи та після широких конізацій шийки матки, цервікальний канал може бути звужений (стенозований). У таких клінічних ситуаціях маніпуляцію проводять під короткочасним внутрішньовенним наркозом, оскільки потрібно ще й розширити цервікальний канал.

Что еще следует знать

Существует миф, что биопсия шейки матки – это больно. Методологически правильно выполненная биопсия шейки матки – это практически безболезненная процедура, момент взятия биопсии пациенты даже не замечают. Она не требует специального обезболивания. Существует миф, что при цитологическом результате легкой дисплазии (LSIL или ASCUS) кольпоскопию и прицельную биопсию проводить не нужно. Это не так. Биопсию проводят со всех кольпоскопических аномально выглядящих участков на слизистой шейки матки.

Доброкачественные процессы на шейки матки требуют биопсии в случае, когда у кольпоскописта есть сомнения. Чем опытнее кольпоскопист, тем меньше он проводит биопсий при доброкачественных процессах. Опытный кольпоскопист при доброкачественных процессах биопсию не проводит.