Почему стоит выбрать нас

20-ти летний опыт успешной ежедневной работы с самыми сложными пациентами с патологией шейки матки

Команда лучших профессионалов: клиницисты, цитологи, гистологи, рентгендиагносты

Мы знаем, как диагностировать и лечить патологию шейки матки и обучаем коллег

Мы работаем по стандартам, на основании доказательной медицины с учетом индивидуальных особенностей пациента

Эффективность нашей работы доказана временем и здоровыми пациентами. Нас советуют друзьям

Подробнее об услуге

Біопсія шийки матки

Для чого її необхідно проводити?

Єдиним критерієм і стандартом, який дозволяє поставити діагноз дисплазії й раку шийки матки юридично і, відповідно, призначити правильне лікування, є гістологічне дослідження тканин слизової шийки матки. У світовій практиці є два підходи до такої діагностики.

Перший — це прицільна біопсія шийки матки і, за потреби, цервікальний кюретаж (цервікальне зіскрібання), гістологічне дослідження, встановлення клінічного діагнозу, призначення лікування, ексцизія шийки матки з подальшим заключним гістологічним дослідженням ексцизійного матеріалу.

Другий метод — це одномоментна конусоподібна ексцизія шийки матки з подальшим гістологічним дослідженням видаленого матеріалу та встановленням діагнозу.

Усі діагностичні та лікувальні процедури на шийці матки, піхві та зовнішніх статевих органах необхідно виконувати прицільно, тобто під кольпоскопічним контролем!

Біопсія є безпечною діагностичною процедурою. У разі правильного її виконання та використання професійних інструментів, біопсія також є практично безболісною процедурою, що не вимагає будь-якого знеболення — ні місцевого, ні загального. Біопсія — це інвазивний метод дослідження, під час якого відбувається порушення цілісності слизової оболонки шийки матки. Перед такими маніпуляціями пацієнтка завчасно повідомляє лікарю про можливу наявність у неї вагітності, гепатиту, ВІЛ-інфекції, порушення здатності крові зсідатися, приймання медичних препаратів, що впливають на зсідання крові, та інші супутні захворювання.

Біопсію шийки матки, піхви, вульви можна й необхідно проводити за наявності показань — аномальних кольпоскопічних картин під час кольпоскопії. З погляду онкологічного ризику протипоказань до її проведення немає, вона цілком безпечна.

Найкращим методом узяття біопсії є біопсія шийки матки біопсійними щипцями. Біопсійні щипці — це спеціальний професійний інструмент із гострими невеликими ложками, яким абсолютно безболісно під прицілом кольпоскопа беруть зразок тканин загальним розміром до 5×5 мм. Іноді матеріал беруть із декількох точок. За часом сам процес узяття біопсії займає 1–2 секунди. Крововтрата зазвичай дуже незначна, після процедури в піхву поміщають марлевий тампон на кілька годин і обмежується статеве життя на 2–3 дні. Вживати спеціальні додаткові заходи для зупинки крові не потрібно.

Другий поширений метод узяття біопсії шийки матки — за допомогою петлі й апарата діатермії (або радіохвильового). Це менш популярний метод, оскільки під час узяття тканин на аналіз відбувається їх термічний опік, і це створює певні труднощі для лікарів-патологів у процесі мікроскопічного дослідження зразка.

У будь-якому разі необхідно отримати результат гістологічного дослідження перед тим, як виконувати подальші лікувальні процедури на шийці матки, особливо деструктивні (припікання, коагуляції, деструкції). Результат зазвичай лікар отримує через 7–10 днів.

Что еще следует знать

Существует миф, что биопсия шейки матки – это больно. Методологически правильно выполненная биопсия шейки матки – это практически безболезненная процедура, момент взятия биопсии пациенты даже не замечают. Она не требует специального обезболивания. Существует миф, что при цитологическом результате легкой дисплазии (LSIL или ASCUS) кольпоскопию и прицельную биопсию проводить не нужно. Это не так. Биопсию проводят со всех кольпоскопических аномально выглядящих участков на слизистой шейки матки.

Доброкачественные процессы на шейки матки требуют биопсии в случае, когда у кольпоскописта есть сомнения. Чем опытнее кольпоскопист, тем меньше он проводит биопсий при доброкачественных процессах. Опытный кольпоскопист при доброкачественных процессах биопсию не проводит.