Цервікальний кюретаж
У певних клінічних випадках доктор запропонує пацієнтці виконати цервікальний кюретаж або, іншими словами, зішкріб цервікального каналу.

Чому саме ми

20-ти річний досвід успішної щоденної роботи з найскладнішими пацієнтами з патологією шийки матки

Команда кращих професіоналів: клініцисти, цитологи, гістології, рентгендіагности

Ми знаємо, як діагностувати та лікувати патологію шийки матки і навчаємо колег

Ми працюємо за стандартами, на основі доказової медицини з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта

Ефективність нашої роботи доведена часом і здоровими пацієнтами. Нас радять друзям

Подробнее об услуге

Цервікальний кюретаж

У певних клінічних випадках лікар запропонує пацієнтці виконати цервікальний кюретаж або, іншими словами, зіскрібання цервікального каналу. Ці два терміни описують одну й ту ж процедуру, яка полягає в зіскрібанні слизової цервікального каналу спеціальним інструментом — кюреткою. Отриманий матеріал здають у лабораторію для гістологічного дослідження.

У яких випадках і для чого потрібно проводити таке дослідження? Найчастіше в пацієнток із важкою дисплазією епітелію шийки матки, внутрішньоепітеліальною карциномою й початковим раком шийки матки під час планування лікування зі збереженням органів для виключення наявності інфільтративного раку в цервікальному каналі. У пацієнток з аномальними цитологічними мазками високого ступеня за відсутності аномальних кольпоскопічних картин, а також у разі неадекватної кольпоскопії, коли лінія стику циліндричного та багатошарового плоского епітелію не візуалізується й розташовується в цервікальному каналі. У такому разі це один із можливих методів поставлення діагнозу.

Цервікальний кюретаж проводять амбулаторно. Спеціальна підготовка не потрібна, найкращі дні — після закінчення менструації або в середині менструального циклу. Знеболювання не потрібне, маніпуляція безболісна, хоча може супроводжуватися певними неприємними відчуттями. За часом процес проведення кюретажу цервікального каналу займає до 10–15 секунд. У рідкісних випадках, особливо в жінок у період менопаузи та після широких конізацій шийки матки, цервікальний канал може бути звужений (стенозований). У таких клінічних ситуаціях маніпуляцію проводять під короткочасним внутрішньовенним наркозом, оскільки потрібно ще й розширити цервікальний канал.

ЩО ЩЕ НЕОБХІДНО ЗНАТИ

У своїй практиці я намагаюся мінімізувати застосування цервікального кюретажу, якщо кольпоскопічно чітко визначається місце стику епітеліїв, особливо у випадках зони трансформації 1-го і 2-го типів, коли чітко й повністю візуалізується лінія стику й кольпоскопічно визначаються внутрішні межі атипової ділянки.

Техніка проведення цервікального кюретажу в разі патології шийки матки має свої особливості, спрямовані на мінімізацію потрапляння в досліджуваний зразок тканин атипового матеріалу із зовнішньої частини шийки матки (екзоцервіксу).

У деяких клінічних випадках цервікальний кюретаж може доповнюватися прицільною біопсією цервікального каналу під контролем кольпоскопа або гістероскопа.