Біографія

Лікар-онкогінеколог вищої категорії зі стажем клінічної та наукової роботи понад 26 років, кандидат медичних наук, провідний науковий співробітник відділення онкогінекології Національного інституту раку. Спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкогінекологічної патології. Експерт у галузі кольпоскопії, діагностиці та лікуванні передраку та раку шийки матки. Автор понад 80 наукових публікацій, трьох монографій і атласу з кольпоскопії.

5 міфів про патології шийки матки

Міф № 1
Про цитологічне дослідження

Міф № 1

«Результат цитологічного дослідження шийки матки є діагнозом»

Цитологічне дослідження належить до скринінгових видів дослідження, на його підставі діагноз патології шийки ставити неприпустимо і, відповідно, неприпустимо призначати будь-яке лікування. Діагноз дисплазії та раку шийки матки ставлять тільки на підставі гістологічного дослідження матеріалу прицільної біопсії або лікувально-діагностичної конізації.

Міф № 2
Про конізації шийки матки

Міф № 2

«Конізацію шийки матки не можна виконувати жінкам, які не народжували, позаяк після неї неможливо виносити та народити дитину»

Це найусталеніший міф як серед пацієнтів, так і серед лікарів. Відмовляючись від своєчасного лікування, пацієнтки втрачають дорогоцінний час. Сучасні науково-технічні досягнення та матеріальне забезпечення, а також правильна методика проведення операції та практичний досвід її виконання дають змогу звести до мінімуму негативні наслідки такого втручання.

Міф № 3
Про вірус папіломи людини

Міф № 3

«Вірус папіломи людини не лікується, і це назавжди»

Насправді вірус папіломи людини до 30 років трапляється в більшості жінок, однак після 30 років він здебільшого елімінується (видаляється) з організму за допомогою імунітету.

Міф № 4
Про деструктивні методи лікування шийки матки

Міф № 4

«Деструктивні методи лікування шийки матки кращі за ексцизійні (вирізання)»

Ексцизійні методи мають головну перевагу — це можливість гістологічного дослідження та контроль чистоти краю. Обсяг видалених тканин може варіюватися від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Водночас тканини не «пропалюються» глибоко.

Міф № 5
Про вакцинацію від вірусу папіломи

Міф № 5

«Вакцинувати від вірусу папіломи людину можна тільки до початку статевого життя й за відсутності ВПЛ»

Вакцинувати жінок можна також і після початку статевого життя, і ВПЛ-інфікованих. Однак до початку вакцинації необхідно виключити передрак і рак шийки матки.

Якщо тіло не потребує ліків і людина охоче дотримується встановленого йому способу життя, тоді, вважаємо ми, досить і посереднього лікаря. Але коли треба застосовувати ліки, ми знаємо, що знадобиться лікар сміливіший.

Подивіться
Відео звернення

Сертифікати і дипломи

Всі дипломи, сертифікати, свідоцтва та ін.